Zajęcia plastyczne to doskonały sposób, aby obudzić w dziecku ciekawość, kreatywność oraz duszę prawdziwego artysty. To także dobry sposób, aby zająć dziecko nawet na kilka godzin, oferując mu rozwijającą i ciekawą zabawę. Mamy dla Ciebie kilka ciekawych rozwiązań, które pozwolą zorganizować edukacyjne zajęcia plastyczne w domu!

Malowanie po numerach dla dzieci – własnoręcznie malowany obraz na płótnie!

Świetną zabawą dla dzieci jest malowanie po numerach. Są to obrazy na płótnie, na których nadrukowano szkic wraz z ponumerowanymi polami. W zestawie znajdują się farby z przypisanym numerem. Zadanie jest bardzo proste. Wybieramy jedną z farb i malujemy nią wszystkie pola oznaczone tym samym numerem. Następnie sięgamy po kolejne kolory, aż do zamalowania całego szkicu. Po zakończeniu pracy, szkic nie jest widoczny, a dziecko otrzymuje ręcznie namalowany obraz, który może być fantastyczną dekoracją na lata!

Zestawy do samodzielnego malowania po numerach są adresowane do różnych grup wiekowych. Dostępne są zestawy, z którymi bez trudu poradzą sobie dzieci powyżej 7. roku życia. Bardzo proste wzory są dedykowane nawet dzieciom młodszym, jednak tutaj przyda się oczywiście pomoc ze strony rodzica lub opiekuna. Zastawy do samodzielnego malowania to zabawa wielokrotnego użytku. Możesz kupić kilka zestawów i organizować zabawy plastyczne np. z okazji zbliżającego się dnia babci lub dziadka. Ręcznie pomalowany obraz to wspaniała laurka!

Jakie korzyści oferują zajęcia plastyczne w domu?

To bardzo rozwijająca zabawa, która zaoferuje Twojemu dziecku wiele korzyści. Malowanie farbami pobudza wyobraźnię oraz kreatywność, dzięki czemu, w przyszłości dziecko może sobie lepiej radzić z odręcznymi rysunkami. Operowanie pędzlem jest także ćwiczeniem rozwijającym koordynację oko – dłoń. Malowanie po numerach wymaga cierpliwości oraz staranności. Tym samym, Twoje dziecko uczy się, że odrobina pracy i wysiłku może zaowocować wspaniałym dziełem. Nie dziwi zatem fakt, że podobne zajęcia plastyczne są organizowane w wielu przedszkolach oraz szkołach.

Własnoręcznie stworzone plakaty 3D

Rozrywką dla nieco starszych dzieci może być zrobienie plakatu 3D. To bardzo proste. Wybieramy jeden z plakatów ukazujących naturalną zieleń oraz niebo z białymi obłokami. Następnie wystarczy przygotować elementy 3D, a zatem, mech, który zastąpi roślinność, oraz watę, która zostanie wykorzystana przy białych obłokach. W takich zajęciach potrzebna jest pomoc ze strony rodzica, ponieważ elementy 3D przyklejamy z pomocą gorącego kleju. A zatem, dla większego bezpieczeństwa, operowaniem pistoletem z klejem powinna zająć się osoba dorosła. Plakat 3D to niezwykła ozdoba, która ożywi i urozmaici każde wnętrze.

Jak zorganizować zajęcia plastyczne w domu?

Pierwszym krokiem jest zakup produktu potrzebnego do zajęć plastycznych. Zestawy do samodzielnego malowania znajdziesz w naszym sklepie online. Posiadamy zestawy dla dzieci powyżej 7 roku życia, dla nastolatków, a także dla osób dorosłych. W zestawie znajduje się płótno na lekkim drewnie krosnowym z naszkicowanym wzorem, farby, pędzle, a także gotowy wzór, który znacznie ułatwia malowanie. W przypadku plakatów 3D, musimy przygotować plakat, materiały potrzebne do stworzenia trójwymiaru oraz klej. Wystarczy zagospodarować odrobinę wolnego miejsca i rozłożyć folię lub gazety, które ochronią podłogę lub blat stołu. Czas na fantastyczne zajęcia artystyczne, które dostarczą Twojemu dziecku mnóstwo frajdy!

Zobacz nasze inne wpisy:
- Jak stworzyć funkcjonalne i praktyczne biuro w domu?
-
Ściana przy schodach – w jaki sposób możemy ją udekorować?
-
Najmodniejszy kolor 2020 roku – jak wykorzystać classic blue w domu?