Styl industrialny w ostatnich latach bardzo zyskał na popularności. Cechuje się on swoistą surowością, prostotą i minimalizmem. Zabiera nas do wnętrza, które bardziej przypomina pomieszczenie przemysłowe, aniżeli wnętrze mieszkalne. Jednak w połączeniu z odpowiednimi meblami, taki pokój staje się bardzo przytulny i wyjątkowy. W tym miejscu postanowiliśmy wymienić najpopularniejsze dekoracje ścienne, które znajdą zastosowanie we wnętrzach industrialnych.

Fototapety z motywem kamienia oraz cegły

Styl industrialny, jak sama nazwa wskazuje, odnosi się do stylistyki wnętrz przemysłowych i stara się przenieść ich surowość oraz minimalizm, do wnętrz mieszkalnych. W obiektach przemysłowych, na ścianach często widniały cegły. W związku z tym, fototapety z motywem cegieł to doskonała propozycja do industrialnej kuchni, sypialni lub salonu.

Bardzo popularnym rozwiązaniem są także fototapety, które imitują kamień lub czysty beton. To kolejne minimalistyczne wykończenie, które króluje w przypadku wnętrz industrialnych. Fototapety to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych materiałów wykończeniowych. Nie obciążają konstrukcji domu, prezentują imponujący wygląd, nie starzeją się z czasem, a co więcej, mogą zostać pozyskane bez wydawania dużej sumy pieniędzy.

Drewniane parawany z nadrukiem muru

Elementy ceglanego muru możesz wprowadzić do wnętrza nie tylko z pomocą fototapet, ale również drewnianych parawanów z nadrukiem wykonanym na flizelinowym płótnie. To bardzo stylowa dekoracja, która nie tylko ożywia wnętrze, ale również pozwala odseparować od siebie dwa obszary we wnętrzu. Parawany często są stosowane jako separator w salonie, który oddziela część wypoczynkową od aneksu kuchennego. Realistyczny motyw cegły na parawanie sprawia, że wnętrze nabiera surowego charakteru, a zarazem, buduje poczucie komfortu i bezpieczeństwa.

Obrazy na płótnie z abstrakcyjnymi motywami

W stylistkę wnętrz industrialnych świetnie wpiszą się obrazy abstrakcyjne. Ukazują one motyw przewodni w pewnym oderwaniu od rzeczywistości. Stawiają na symbolikę oraz nietypową kolorystykę. Abstrakcjonizm był swoistym uproszczeniem sztuki klasycznej i przeniesieniem jej w czasy współczesne. Podobne zastosowanie ma styl industrialny we wnętrzach, który porzuca klasyczne wnętrza na rzecz maksymalnego minimalizmu. Kolorystycznie dobrana abstrakcja na pewno stworzy ciekawy klimat w industrialnym salonie, sypialni lub gabinecie.

Mapy świata w formie obrazów na korku

We wnętrzach industrialnych dobrze sprawdzają się wszelkie dekoracje praktyczne. Taką właśnie dekoracją jest mapa świata w formie obrazu na korku. Możemy wybrać stonowaną i surową kolorystykę, która dobrze wkomponuje się do wnętrza. Pod flizelinowym płótnem znajduje się zwykła tablica korkowa, która może zostać wykorzystana do przyczepienia karteczek z przypomnieniami. Taka dekoracja ścienna świetnie sprawdzi się w domach zamieszkałych przez miłośników podróży. Wniesie do wnętrza nie tylko ciekawy akcent ozdobny, ale również większą funkcjonalność.

Zobacz nasze inne wpisy:
- Jak wyeksponować obszar za meblami wypoczynkowymi?
- W jaki sposób możemy wykorzystać nowoczesne parawany z nadrukiem