• Kategorie
  • Parametry
  • Obrazy drukowane na płótnie morze

Pejzaże z motywem morza to nie tylko głębia oceanów czy lazurowy odcień wody. Obrazy pełne są kolorowych muszelek, złotego piasku. Molo na tle zachodzącego słońca zachwyci romantyków a wzburzone fale - żądnych przygód.

Obrazy Morze – dlaczego stanowią ważny element dekoracyjny?

Obrazy ukazujące potęgę morza mają w sobie coś tajemniczego i inspirującego. To bardzo popularna dekoracja ścienna, z którą spotkamy się praktycznie we wszystkich rodzajach wnętrz. W naszej kolekcji znajdziesz kilkadziesiąt pejzaży, w których motywem przewodnim jest duży akwen wodny. Warto nadmienić, że ten nurt malarstwa określamy mianem mariny. Wykorzystuje on krajobraz marynistyczny oraz morski. Obrazy z morzem lub oceanem odznaczają się nie tylko pięknym wyglądem, ale również działaniem stymulującym. Stonowane barwy błękitu oraz granatu pobudzają wyobraźnię i kreatywność. Dzięki temu, takie obrazy często znajdują się w pracowniach i gabinetach.

Jakie obrazy znajdziesz w kolekcji obrazów Morze?

Dużą zaletą rozbudowanej kolekcji w naszym sklepie jest różnorodność motywów morskich. Znajdziesz tu zarówno krajobrazy, na których króluje ocean, jak również dzieła, na których akwen wodny jest jednym z wielu elementów, np. krajobrazu miejskiego z portem w tle. W galerii znajdziesz zarówno ręcznie malowane obrazy, jak również fotografie i grafiki drukowane na płótnie. Ważnym elementem kolekcji są również obrazy wieloczęściowe w tematyce morskiej. Popularnym motywem jest Krajobraz Śródziemnomorski, który pozwala wykorzystać ciepłe i różnorodne barwy. Pejzaż może zawierać motywy roślinne z morzem stanowiącym tło dla elementów pierwszoplanowych.

Czym charakteryzują się obrazy ukazujące morza i oceany?

Morza i oceany kojarzą nam się z majestatem i potęgą żywiołów. Są symbolem tajemnicy oraz nieskończoności. Obrazy w tematyce morskiej mogą być umieszczone w dowolnym wnętrzu. Świetnie sprawdzają się np. w sypialni. W gabinecie mogą pobudzać naszą kreatywność, choć tutaj warto postawić na nieco cieplejszą kolorystykę, ponieważ czysty błękit i granat mogą odprężać i działać usypiająco. Obrazy morze to uniwersalna dekoracja, którą można wykorzystać także w salonie, kuchni czy łazience. Dużym plusem jest mnogość sposobów na ukazanie motywów morskich.

Ręcznie malowane pejzaże z morzem

Ważnym obszarem naszej galerii są ręcznie malowane obrazy tworzone przez utalentowanych artystów. Farby akrylowe pozwalają w pełnej krasie wydobyć majestat morza oraz oceanu. Artyści już w czasach starożytnych tworzyli dzieła w oparciu o tematykę morską. Bardzo często taki pejzaż służył ukazaniu motywów mitologicznych. Ręcznie malowane obrazy na płótnie powstają na życzenie klienta. Wybierz wzór, który najlepiej odpowiada Twojemu poczuciu estetyki, a nasz malarz w ciągu kilku dni stworzy dla ciebie imponujące dzieło zgodnie z wybranym wzorem.

Fotografie i grafiki morza drukowane na płótnie

W dobie XXI wieku, w produkcji dekoracji ściennych wykorzystuje się także nowoczesną technologię druku. To efekt złożonej pracy wielu artystów: projektantów, grafików komputerowych oraz fotografów. Obrazy drukowane na płótnie mogą przedstawiać morze w dowolnej stylistyce: jako realistyczne zdjęcie, artystyczną kompozycję malarską lub motyw surrealistyczny. Wśród ręcznie malowanych obrazów częstą tematyką jest Toskania. Takie obrazy ukazują morze jako tło. Na pierwszym planie dominuje charakterystyczna roślinność oraz elementy infrastruktury.

Wieloczęściowe obrazy ukazujące potęgę oceanu

Wśród pejzaży morskich znajdziemy tryptyki, czyli obrazy złożone z kilku części. Moduły można ułożyć w kompozycję prostokątną, kwadratową oraz na planie wielokąta. Zaletą takich obrazów jest możliwość uzyskania dodatkowych walorów przestrzennych. Przykładami tryptyków wykorzystujących tematykę morską są: „Miejsca z Marzeń”, „Błękitny Port” oraz „Wakacje nad morzem”. Obrazy wieloczęściowe mogą składać się z kilku tematycznych fotografii lub obrazków lub z modułów składających się w jedną, spójną całość.

Jak wybrać obraz z morzem pasujący do wnętrza?

Obrazy z morzem lub oceanem są bardzo uniwersalne i mogą być wkomponowane do każdego wnętrza: począwszy od salonu i sypialni, poprzez kuchnię i jadalnię, na łazience i toalecie kończąc. Pełna kolekcja liczy kilkaset obrazów, dlatego też, przygotowaliśmy dla Ciebie wyszukiwarkę dostępną po lewej stronie. Możesz wybrać rozmiar obrazu, motyw przewodni, kolorystykę, a także zakres cenowy. W ten sposób szybko i wygodnie zawęzisz poszukiwania do obrazów najlepiej pasujących do aktualnej aranżacji wnętrza, a także do Twojego gustu.

Obrazy morze do salonu, kuchni, sypialni

Wybierając obrazy morze wprowadzasz do swojego wnętrza dodatkową przestrzeń na niewielkim płótnie. Mariny to bardzo popularna i uniwersalna dekoracja ścienna pasująca do wnętrz klasycznych i nowoczesnych. Nasza kolekcja składa się z obrazów odznaczających się starannym wykonaniem. Obrazy są drukowane lub malowane na włoskim płótnie naniesionym na lekkie krosno malarskie. Zadrukowane boki sprawiają, że obraz jest gotowy do powieszenia i nie wymaga dodatkowych ram. To wspaniała dekoracja, która pobudza naszą wyobraźnię i kreatywność, a ponadto działa relaksująco.