• Kategorie
  • Parametry
  • Obrazy drukowane na płótnie wschody i zachody słońca

Romantyczne wschody i zachody słońca to wdzięczny temat pejzaży. Powieszone na ścianie ożywią pomieszczenie. W codziennym życiu możesz cieszyć się nimi tylko przez krótką chwilę, uwiecznione na obrazie cieszą oczy przez cały czas.

Obrazy Wschody i zachody słońca – wspaniała ozdoba do sypialni

Obrazy ukazujące wschody i zachody słońca to niezwykle inspirująca kolekcja obrazów. Na co dzień, zjawiska te trwają zaledwie kilka minut, a zatem, artysta nie może sobie pozwolić na ustawienie sztalugi i przenoszenie krajobrazu na płótno. Musi uwiecznić jeden kadr, jedną chwilą, co w praktyce jest zajęciem trudnym i czasochłonnym. W tej kolekcji znajdziesz nie tylko obrazy malowane ręcznie, ale również praktyczne nadruki na płótnie wykorzystujące motyw wschodu i zachodu słońca. Czym charakteryzują się takie obrazy? W jakich wnętrzach możemy je wykorzystać?

Jakie obrazy znajdziesz w kolekcji Wschody i zachody słońca?

W bogatej galerii obrazów dominują pejzaże ukazujące krajobraz naturalny. Motyw zachodu słońca jest powszechnie wykorzystywany w marinach, czyli obrazach o tematyce morskiej. Także krajobrazy miejskie mogą korzystać z tego motywu przewodniego. Nasza kolekcja składa się z obrazów ręcznie malowanych, a także nadruków na płótnie. Wśród krajobrazów naturalnych często przewija się Toskania nazywana krainą słońca. Zdaniem wielu podróżników, wschody i zachody słońca w tej krainie są wyjątkowo piękne. Nie dziwi zatem fakt, że Toskania jest częstą inspiracją dla artystów.

Jakie zalety posiadają pejzaże z krajobrazami?

Pejzaże to kierunek malarski rozwijany już od czasów starożytnych. Na przestrzeni lat pejzaże zmieniały się w zależności od wiodących nurtów w sztuce. To bardzo uniwersalna kolekcja obrazów, która ukazuje piękno przyrody, a także krajobrazy miejskie. Obrazy krajobrazowe są dekoracją pasującą do wszystkich rodzajów wnętrza. Wszystko za sprawą zróżnicowanej kolorystyki, a także różnych sposobów ukazania rzeczywistości. Od wyjątkowo realistycznego naturalizmu, aż po skrajną abstrakcję i surrealizm. Pejzaże ukazujące wschody i zachody słońca pobudzają wyobraźnię, wprawiają w dobry nastrój, a także pozwalają przywołać wspomnienia z wakacji.

Ręcznie malowane obrazy z zachodem słońca

W przypadku ręcznie malowanych obrazów znacznie częściej spotkamy się z motywem zachodzącego słońca. Jest to symbol ciągłości, nieskończoności, a także kojarzy się z romantycznymi chwilami spędzonymi nad brzegiem morza. W naszej galerii dostępne są obrazy malowane przez doświadczonych artystów, którzy potrafią ukazać to zjawisko w pełnej krasie. Wschody i zachody słońca to wyjątkowy motyw, który w jednym kadrze zamyka kilkuminutowe zjawisko. Pokrewnym gatunkiem, który ukazuje następstwo zachodu są obrazy w blasku księżyca. Oba motywy mogą być zresztą połączone w postaci dwóch przeciwstawnych dekoracji.

Fotografie i grafiki drukowane na płótnie

Po za ręcznie malowanymi obrazami, w naszej kolekcji dostępne są również fotografie oraz grafiki drukowane na płótnie. Zaletą tego obszaru dekoracji ściennych są bardzo zróżnicowane motywy ukazujące wschód i zachód słońca na realistycznym zdjęciu, artystycznej kompozycji lub grafice zachowanej w fantastycznych klimatach. To bardzo praktyczna dekoracja ścienna, która na przestrzeni lat utrzymuje swój doskonały wygląd i cieszy oko za każdym razem, gdy spojrzymy w jej stronę. Obrazy drukowane na płótnie to efekt zaawansowanej pracy projektantów, grafików oraz fotografów.

Wieloczęściowe obrazy ukazujące wschód słońca

Imponujące wrażenie robią tryptyki, czyli wieloczęściowe obrazy ukazujące wschód lub zachód słońca. Z pomocą takich dzieł jesteśmy w stanie stworzyć ciekawą kompozycję przestrzenną, która wyeksponuje wybrane obszary pomieszczenia. Doskonałym przykładem tryptyków zachowanych w tym stylu są dzieła: „Droga do raju”, „Jezioro ze snów”, „Wodospady Selfoss” czy też „Wyspa zachodzącego słońca”. Tryptyk z zachodem słońca przepięknie prezentuje się nad łóżkiem w sypialni, a także nad dużymi meblami wypoczynkowymi w salonie.

Jak wybrać obraz pasujący do wnętrza?

Pełna kolekcja pejzaży w naszym sklepie liczy sobie kilkaset produktów. Co więcej, systematycznie powiększamy galerię, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom wszystkim amatorów sztuki. Jeśli szukasz konkretnych obrazów, skorzystaj z wyszukiwarki dostępnej po lewej stronie. Możesz tu wybrać motyw przewodni, kolorystykę, rozmiar obrazu, a także zakres cenowy. Innym sposobem jest wpisanie frazy kluczowej, która najlepiej oddaje charakter poszukiwanego działa. W ten sposób szybko i skutecznie znajdziesz obraz idealnie pasujący do Twojego wnętrza oraz poczucia smaku.

Wschody i zachody słońca to stylowa dekoracja na długie lata

Decydując się na zakupy w naszym sklepie, zyskujesz gwarancję najwyższej jakości zamówionych produktów. Wszystkie obrazy są malowane lub drukowane na wytrzymałym płótnie flizelinowym. Jest ono dodatkowo zabezpieczane przed promieniowaniem UV, dzięki czemu, obrazy nie tracą swojego doskonałego wyglądu. Płótno jest naciągnięte na lekkiej ramie krosnowej i posiada zadrukowane boki, dzięki czemu, obraz możemy od razu powiesić na ścianie. Wschody i zachody słońca to wyjątkowa dekoracja ścienna, która świetnie komponuje się z intymną atmosferą sypialni.