• Kategorie
  • Parametry
  • Obrazy drukowane na płótnie zen

Zapraszamy do przejrzenia obrazów drukowanych na płótnie z tematyki Zen. Setki wzorów, bogaty wybór kolorów, układów i rozmiarów to nasze niewątpliwe atuty. Każdy obraz wyślemy w ciągu 2 dni roboczych.

Obrazy ZEN – magiczna siła spokoju w Twoim domu

Obrazy wykorzystujący religijny motyw ZEN to doskonała propozycja do wszystkich spokojnych wnętrz stworzonych w zgodzie z naturą. Takie dekoracje na pewno ubarwią wnętrza zaprojektowane zgodnie z feng shui, czyli praktyką projektowania zapoczątkowaną jeszcze w starożytnych Chinach. W dobie ciągłego pośpiechu i stresu coraz częściej poszukujemy spokoju i ciszy w naszym domu. Obrazy ZEN doskonale wpisują się w tą koncepcję. Wykorzystują motywy zaczerpnięte ze starożytnych Chin, ukazują naturalne piękno zieleni, a także wnoszą do naszego domu powiew lekkości i świeżości.

Czym charakteryzuje się motyw przewodni ZEN?

ZEN to nurt buddyzmu, który zakłada dążenie do stanu absolutnego spokoju i kontroli myśli. Motyw ten jest wyjątkowo popularny w XXI wieku, gdy wielu ludzi każdego dnia zmaga się z licznymi wyzwaniami oraz wszechobecnym stresem. Obrazy ZEN mają za zadanie wnieść do naszego życia odrobinę spokoju oraz minimalizm. W takich obrazach często pojawiają się pejzaże naturalnych krajobrazów, siła zieleni (ze szczególnym uwzględnieniem bambusa), a także motywy odwołujące się do filozofii starożytnych Chin, np. koncepcja Yin i Yang. Na obrazach ukazujących motyw ZEN mogą pojawić się także podobizny Buddy.

Jakie obrazy znajdziesz w kolekcji obrazów ZEN?

Obrazy zachowane w klimatach ZEN odznaczają się prostotą oraz minimalizmem. ZEN to dążenie do wewnętrznej równowagi oraz całkowitego spokoju, dlatego też, takie wartości starają się reprezentować ręcznie malowane obrazy, a także nadruki na płótnie. Jak już mówiliśmy, obrazy ZEN często wykorzystują motywy roślinne, ukazujące wyciszające krajobrazy, a także odwołują się do filozofii starożytnych Chin, a także buddyzmu. Mnogość motywów oraz zróżnicowanie sposobu ukazania filozofii ZEN sprawiają, że w tej kolekcji każdy może znaleźć idealny obraz dla siebie.

W jakich wnętrzach sprawdzą się obrazy ZEN?

Obrazy ZEN doskonale wkomponują się do spokojnych, klasycznych wnętrz stawiających na minimalizm oraz pełną harmonię. To wspaniała dekoracja ścienna wpisującą się w sztukę projektowania feng shui. Obrazy z motywem ZEN bardzo często znajdują zastosowanie w sypialni, a także w gabinecie, szczególnie w przypadku osób, które lubią medytować. Takie motywy mają działanie relaksujące oraz wyciszające, a zatem, doskonale wspomagają codzienną medytację ukierunkowaną na oczyszczenie umysłu ze zbędnych myśli. Motywy ZEN możemy umieścić także w salonie, kuchni, jadalni czy holu. Tylko od nas zależy, jak wykorzystamy te unikalne dekoracje ścienne.

Fotografie oraz nadruki na płótnie

Bardzo praktyczną dekoracją są grafiki oraz fotografie drukowane na płótnie z pomocą nowoczesnych technologii druku. Takie obrazy odznaczają się bardzo realistycznym wyglądem oraz nie starzeją się z czasem, dzięki czemu, zawsze cieszą nas swoim nienagannym urokiem. Nadruki na płótnie są efektem pracy wykwalifikowanych projektantów, grafików oraz fotografów. Obrazy ZEN na płótnie to bardzo rozbudowana kolekcja licząca sobie kilkaset różnorodnych wzorów. Jednocześnie, systematycznie poszerzamy tę kolekcję, aby lepiej sprostać oczekiwaniom wszystkich naszych klientów.

Wieloczęściowe obrazy z motywem ZEN

W bogatej kolekcji obrazów ZEN nie mogło zabraknąć tryptyków, czyli obrazów wieloczęściowych. Z pomocą takich dzieł możesz stworzyć wyjątkową aranżację przestrzenną, która wzmocni ekspozycję najbardziej reprezentatywnych miejsc w naszych wnętrzach. Obrazy wieloczęściowe często korzystają np. z motywu ukazania wszystkich czterech żywiołów na jednym dziele. Przykładem takiego obrazu jest „Różnorodność przyrody”. Mamy także grafiki ukazujące charakterystyczne symbole związane z filozofią chińską np. „Morze: Yin i Yang”. Bardzo istotnym motywem tryptyków jest także relaksująca zieleń roślin, tak jak na obrazie wieloczęściowym „Spokój”.

Jak wybrać obraz idealnie pasujący do wnętrza?

Nasza kolekcja liczy sobie kilkaset różnorodnych obrazów, a zatem, niełatwo o wybór tego jednego dzieła, które wykorzystamy w naszym domu. ZEN to dużej mierze sztuka sakralna inspirowana filozofią starożytnych Chin oraz buddyzmem. Jeśli szukasz konkretnych wzorów, skorzystaj z wyszukiwarki dostępnej po lewej stronie. Możesz tutaj wybrać motyw przewodni, kolorystykę, rozmiar obrazu, a także zakres cenowy. Dzięki temu, dużo szybciej wybierzesz obraz idealnie dostosowany do aranżacji wnętrza oraz swojego poczucia estetyki.

Obrazy ZEN – duchowy spokój w każdym wnętrzu

Motyw przewodni ZEN cieszy się dzisiaj ogromnym zainteresowaniem, ze względu na relaksujący przekaz oraz dążenie do pełnego spokoju. To bardzo ważne w dobie ciągłego stresu oraz pogodni za sukcesami. Z pomocą takich dekoracji ściennych możesz uczynić swój dom ostoją ciszy i spokoju, gdzie odpoczniesz po kolejnym dniu pełnym wyzwań. Obrazy ZEN są drukowane na wytrzymałym płótnie naniesionym na lekkie krosno malarskie. Zadrukowane boki sprawiają, że obraz nie potrzebuje dodatkowego obramowania i może być od razu powieszony na ścianie.